Novinky

Walking football

Walking football jako další forma fotbalu, zažívá velký rozvoj a boom v Evropě i u nás.

Walking football je určen pro hráče kategorie věku 55+ a ČR už má za sebou první úspěchy. Na oficiálně 1. Mistrovství světa ve Walking football v Anglii se náš národní tým umístil na skvělém druhém místě. Tento druh kopané byl loni vyhlášen také nejúspěšnějším sociálním projektem FAČR. V letošním roce dostala reprezentace pozvání na Mistrovství Evropy pořádané UEFA.

Fotbal v chůzi nabízí pohyb a zábavu všem, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal.

Pravidelné soutěžní zápasy nebo turnaje v ČR pořádá spolek Senior fitness. Mnoho klubů v ČR o této formě fotbalu získalo povědomí a pořádá akce ve Walking fotbalu, video k dispozici zde: https://youtu.be/n90Z_nfA33Y

Sekce Walking fotbalu chystá a nabízí zájemcům pravidelné soutěže v regionu turnajovou formou, které jsou určeny fotbalovým klubům, spolkům, firemním týmům a dalším organizovaným skupinám.