Skvělá divácká kulisa více než tři stovek fanoušků, skvělá atmosféra, pořádné drama a povedené finále. Finále okresního poháru mělo skvělou úroveň i organizaci. Vše bylo dokonale připraveno, včetně výborného trávníku. Takový byl středeční vrchol Poháru Okresního fotbalového svazu Karviná v areálu FK Baník Albrechtice. Ze souboje týmů 5. ligy vyšla ve finále vítězně Orlová, po penaltovém rozstřelu porazila 2:1 Baník Albrechtice.
V okresním finále Baník vedl díky trefě Maria Tovalyho 1:0 v 61. minutě. Orlovští však v devadesáté minutě srovnali díky pokutovému kopu, který proměnil Orlovský kapitán Zdenek Zach, který poslal středeční finále do rozstřelu.
Blíže vítězství, jak v utkání, tak v pokutových kopech byl Albrechtický Baník, ale bohužel nestalo se, a tak se stal hrdinou Orlové úspěšný exekutor Maicol Messina a rozhodl o vítězství v okresním poháru OFS Karviná. Slavia Orlová je tak pro sezónu 2025/2206 vítězem okresním poháru OFS Karviná!
Slavit nebo smutnit nemohou vítězové ani poražení dlouho, o víkendu se bude bojovat o další body v 5. lize. Albrechtice zajíždějí v neděli do Krnova a Orlová zajíždí v neděli do Darkoviček.
Závěrem patří poděkování pořadatelům za perfektně připravené finále.
Pohár OFS Karviná – finále:
FK Baník Albrechtice – FK Slavia Orlová 1:1 (0:0), 5:6 na pok. kopy
Branky: 61. Tovaly Mario – 90. Zach Zdenek z pok. kopu, ŽK: 25. Skakuj Patryk, 67. Žyla Marcin, 90. Bajzath Tomáš – 78. Zach Zdenek, 90. Kadlíček Vojtěch, Rozhodčí: Kiška Ondřej – Kratochvíl Matěj, Janák Daniel, Počet diváků: 274
FK Baník Albrechtice: Foltyn – Skakuj, Bajzath, Kociolek Jakub, Streit (80. Grzybek) – Masopust (46. Sukhoivan), Mik, Cileček (73. Kaduch), Žyla M., Šlampiak (60. Stebel) – Tovaly (80. Hawlasek Daniel). Trenér: Lukáš Hawlasek
FK Slavia Orlová: Michalík – Dzuba (86. Messina), Lindner (75. Grochol), Šimurda, Fonš (79. Věčorek T.) – Herman (86. Cigánek), Volný (75. Pietrowski), Dedek, Derík – Zach, Kadlíček. Trenér: Roman Divina
